İLETİŞİM

SARSAN'IN ÖYKÜSÜ

Kuruluş
1990 yılında sermayesi olmayan ama teknik bilgilerine ve deneyimlerine güvenen iki arkadaş bir araya geldiler. Emekleriyle bir güç oluşturdular. SARSAN ’ın adını yazdılar.
Olup bitenler kısaca anlatılırsa < biri şantiyeyi , diğeri şirketi idare eder > diye işe başlandı. İşte böylesine içtendir. SARSAN’ ın oluşumu. Konuda yalındır.

Isı santraliyle sanayi tesisi montajında, on yıllık piyasa deneyiminden sonra uzmanlaşan bir emeğin zorunlu çıkışıydı. Onlar uzun yıllar , proje imalat, montaj ve işletmede çalıştılar. Çıraklık , kalfalık , teknisyenlik , mühendislik ve yöneticilik yaptılar. Bu konuyu pratikte ve teoride iyi öğrendiler, kolları sıvadılar.
 
Amaç ve İlke
Hiç bir zaman karmaşık bir amacı olmadı SARSAN’ın… Bu amaca ulaşmak için ilkeler kondu : 
Bilimsel yöntemle çalışmak.
Dürüst olmak, dürüst olmak, dürüst olmak…
Söz vermek ve sözünde durmak.
İşi müşterinin işi değil SARSAN’ın işi saymak.

Gelişme
Kurulduğu gün dostlarından güven ve destek gören SARSAN’ın yapacağı tek şey çalışmaktı. Bu çalışmanın sonuçlarını gören dostlar SARSAN‘ın yeteneğini, iş gücünü, tekniğini, deneyimini birbirlerine referans verdiler. İlkelerinden şaşmadan bütün gücüyle çalışan SARSAN güvenle ilerledi, kadrosuna yeni elemanlar aldı. Değerli elemanlar yetiştirdi. Büyüdü, büyük işler başardı. Hiç gecikmedi. Çalıştırdı. Teslim etti. Hizmetini gururla sürdürdü. Yeni dostlar kazandı. SARSAN’da işte bu anlayış içinde gelişti ve büyüdü. Adını pekiştirdi. Kendine güvenen, ayrıca herkese güven veren bir kuruluş oldu. 2011 yılı itibariyle meslekte 30. yılı, kuruluşumuzun 22. yılını gururla yaşıyor ve siz dostlarımıza layık olmaya çalışıyoruz.

İş Konuları
Her geçen gün SARSAN iş dağarcığını genişletmektedir. Bugün artık SARSAN, Tekstil fabrikaları, Boyahaneler, Deri fabrikaları, Gıda fabrikaları, merkezi ısıtma ve site alt yapı tesisatları SANAYİ DOĞALGAZ, LPG, LNG tesisatları, makine montajlarını, suyunu, buharını, kızgınyağını, yakıtını, teknolojik tesislerini, ısıtmasını, klimasını yapacak, bir sanayi kuruluşunu anahtar teslimi kurup teslim edecek güce erişmiştir. Kurulacak bir sanayi tesisin konusu ve iş hacmi ne olursa olsun önemli değildir, SARSAN için önemli olan bir eserin meydana getirilmesidir.

Değişim
Çağımız bilim ve teknolojinin inanılmaz gelişmesini izlemektedir. Günümüzde bu değişime ayak uyduramayan ve kurumsallaşmayan, yatırımlarını bu yönde değerlendirmeyen firmaların yok olacağını biliyoruz.

Bu amaçla
Şirketimiz 1997 yılında, gelişim ve değişim yönünde kararları almış, sermayesini artırarak kurumsallaşma adına daha profesyonel adımlar atılmıştır. SARSAN bugün kendine ait 3 katlı 720 m² mağaza showroom alanı ile genel taahhüt işleri için gerekli teknik büro ve depo alanına sahiptir. 7 'si makine mühendisi 45 kişilik kadrosu, 22 araç sayısı ile mobilize olmuş halde başarıdan başarıya imza atmaktadır.

Size kısaca SARSAN’ ı anlattık, apacık olduğu gibi önemli olan SARSAN’ la çalışanların söyledikleridir. Yüzlerce referansımız bunun en güzel örneğidir.

SARSAN dostlarına sizde katılın, iyi dileklerimizle.